top of page

WARSZTATY TAŃCA DWORSKIEGO

Polska Sekcja CIOFF®

24 kwi 2024

25. Międzynarodowy Festiwal Tańców Dworskich

Szanowni Państwo,

W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowych warsztatach tańca dawnego, które odbędą się w Krakowie, już w lipcu 2024 roku, w ramach 25. Edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańców Dworskich Cracovia Danza. W związku z tematem tegorocznej edycji – „Natura, ogrody, parki a taniec dworski” – towarzyszące Festiwalowi prezentacje taneczne ukazywać będą motywy przyrodnicze w tańcu dworskim.

Warsztaty Tańca Dawnego to unikalna formuła edukacyjna, która obejmuje swym zasięgiem tematykę tańców dawnych z różnych epok i w różnych stylach, a jej uczestnicy pochodzą z całego świata. Formuła zakłada zajęcia praktyczne prowadzone przez ekspertów-specjalistów z różnych dziedzin tańca dworskiego. Podczas kursów trwających przez pięć dni warsztatowicze poznają repertuar taneczny oparty na źródłach i traktatach z dawnych epok.

Jednocześnie, uczestnicy warsztatów będą mogli wziąć udział w pozostałych wydarzeniach festiwalowych, tj.: uroczystej Gali Inauguracyjnej, pokazach tanecznych w różnych miejscach Krakowa, Krakowskim Balu Królewskim oraz Wielkim Polonezie, który odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie na zakończenie Festiwalu.KURSY:

Kontredans angielski Cécile Laye (kliknij link)

Francuski taniec renesansowy Marie-Claire Bär Le Corre (kliknij link)

Francuski taniec barokowy Pierre-François Dollé (kliknij link)

Dawny taniec polski Leszek Rembowski (kliknij link)

KATHAK – Indyjski taniec dworski Alaknanda Dasgupta (kliknij link)


Kursy o uniwersalnym poziomie trudności.

Warsztaty tańca dawnego skierowane są do osób dorosłych, niezależnie od poziomu umiejętności tanecznych.


CZAS:

15-19 lipca 2024

MIEJSCE:

Celestat–oddział Muzeum Krakowa, ul. Lubicz 16, Kraków (kliknij link) UWAGA!


Ilość miejsc w poszczególnych grupach warsztatowych jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnicy mają możliwość szkolenia na kilku kursach, ale ze względu na skomplikowany grafik warsztatów niektóre wybrane przez kursanta zajęcia mogą nakładać się w czasie. W takich przypadkach możliwe są zmiany grup lub kursów po zapoznaniu się ze szczegółowym grafikiem zajęć.


Koordynator warsztatów:

Agnieszka Kołodziejczyk (+48 792 291 201) E-mail: warsztaty@cracoviadanza.pl


Link do formularza zgłoszeniowego Google: https://forms.gle/WMPcFrTLudTFgtct5


Szczegółowe informacje dotyczące cen udziału w warsztatach, płatności oraz regulamin Festiwalu na stronie: https://cracoviadanza.pl/festiwal/aktualnosc/126 oraz na ulotce załączonej do niniejszego maila.ORGANIZATORZY WARSZTATÓW:

Dyrektor artystyczna: Romana Agnel

Balet Cracovia Danza

Fundacja Ardente Sole
FTD 2024 ULOTKA Warsztaty
.pdf
Download PDF • 498KB

bottom of page