top of page

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL
IM. MICHAŁA KOSIŃSKIEGO

FACEBOOK ZDJĘCIE W TLE_OFT KOSIŃSKI_v1.png

FESTIWAL

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL

IM. MICHAŁA KOSIŃSKIEGO

CIOFF.jpg
FACEBOOK ZDJĘCIE W TLE_OFT KOSIŃSKI_v2.png

Kolejna edycja prestiżowego festiwalu przed nami!

Polska Sekcja CIOFF® zaprasza na Ogólnopolski Festiwal Tańca im. Michała Kosińskiego. Do zgłaszania swoich kandydatur zaproszone są zespoły z całego kraju pielęgnujące polską kulturę ludową, koncentrujące się na wysokiej jakości wykonania i technice tanecznej dbając tym samym o charakter i styl taneczny. Podczas finału festiwalu w Puławach, na jednej scenie zaprezentują się 4 najlepsze zespoły, a jeden z nich otrzyma nagrodę grand Prix Polskiej Sekcji CIOFF®.

Ubiegłoroczna edycja niewątpliwie udowodniła jak wielką wartość ma to wydarzenie w kręgach zespołów tanecznych stylizujących folklor lub opracowujących, a echo o ogromnym sukcesie festiwalu do dziś odbija się w coraz to dalszych kręgach tanecznych. Tym bardziej cieszy fakt, że w tym roku w malowniczych Puławach na jednej scenie zaprezentują się cztery wyjątkowe zespoły przedstawiające polską kulturę na najwyższym poziomie, we współczesnych choreografiach do znakomicie skomponowanych utworów muzycznych.

Festiwal ma formułę dwuetapową. Pierwsza odbywać się będzie on-line. Spośród przesłanych prezentacji jury wybierze 4 zespoły, które zaproszone zostaną w dniach 29.09-01.10 do Puław. Podczas finału festiwalu laureaci zaprezentują się na żywo przed puławską publicznością, a jury wybierze jego zdaniem najlepszy zespół, który otrzyma nagrodę Grand Prix.

Festiwal im. Michała Kosińskiego to także doskonała forma działalności edukacyjnej. Oprócz konkursu i prezentacji tanecznych odbywać się będą warsztaty taneczne w puławskich szkołach, zorganizowana zostanie także konferencja naukowa dotycząca polskich tradycji tanecznych i ich aspektu scenicznego oraz warsztaty dla uczestników festiwalu.

Jako organizatorzy jesteśmy przekonani, że taka formuła festiwalu, zakładająca połączenie sztuki i nauki z edukacją, odpowiada misji jego patrona Michała Kosińskiego – założyciela światowej organizacji CIOFF®, pod której patronatem odbywa się ponad 330 międzynarodowych festiwali na całym świecie, zrzeszającej zespoły folklorystyczne z 140 tysiącami wykonawców i ponad 10 milionami widzów.

 

Zapraszamy!

cioff 1.png
MKiDN_kolor.png
Logo_NIMIT_RGB_kolor_poziom.png

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

logo_new_WBP_CLAIM_2x-80.jpg
bottom of page