top of page

KONKURSU MŁODYCH CHOREOGRAFÓW

CIOFF®

2 cze 2023

VI EDYCJA

Rozpoczęły się nabory do wyjątkowego konkursu, który jest przestrzenią dla młodych twórców, którzy poszukują płaszczyzny dla kreowania, budowania i prezentacji choreografii inspirowanych folklorem. To przestrzeń zarówno dla pasjonatów tworzenia jak i zawodowych choreografów. Wydarzenie, którego ideą jest realizowanie kompozycji w różnych formach ruchu i stylach tańca artystycznego.
Organizatorami VI Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Choreografów – 2023 są:
  • Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie,

  • Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie oraz

  • Stowarzyszenie Polska Sekcja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF® w Warszawie.

Konkurs jest wydarzeniem artystycznym propagującym kulturę ludową jako tworzywo i inspirację do powstania nowych dzieł scenicznych. Przedmiotem prezentacji konkursowych są choreografie różnych form ruchu i technik tańca inspirowanych polskim folklorem. Młodzi twórcy, korzystający z polskiego dziedzictwa niematerialnego, przedstawiają harmonię między wyobraźnią poetycką a pracą choreotechniczną. Nowatorstwem tych kompozycji są koncepcje formy, czasu i kolorytu.
Konkurs skierowany jest do miłośników tańca, muzyki i emocji wywołanych dźwiękiem, światłem i ruchem scenicznym. Pełnię swojego talentu uczestnicy zaprezentują w pokazie finałowym, ukazując widzom wachlarz inwencji choreograficznych w nowych stylizacjach form tanecznych, tworzonych przez młodych, utalentowanych twórców z różnych środowisk.
Harmonogram wydarzenia:
1 czerwca - 30 września - nadsyłanie prezentacji w formule on-line
30 października - ogłoszenie finalistów
8 - 10 grudnia - przegląd finałowy w Koszęcinie
Formularz zgłoszeń i regulamin wydarzenia dostępny na stronie:


bottom of page