top of page

Warsztaty artystyczne „Tańce sieradzkie”

2 gru 2022

25-27 listopada 2022 r.

Warsztaty artystyczne „Tańce sieradzkie”

 w Zespole Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej 

25-27 listopada 2022 r.


W dniach 25-27 listopada 2022 r. Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej po raz kolejny zorganizował warsztaty artystyczne dla choreografów i instruktorów tańca.

Tematyką 21. edycji warsztatów były tańce sieradzkie, które poprowadziła Pani Maria Kuśnierz-Skonieczna – choreograf i kierownik Zespołu Tańca Ludowego „Harnam” im. Jadwigi Hryniewieckiej, pedagog tańca ludowego i charakterystycznego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi oraz wykładowca na kierunku choreografia w specjalności taniec ludowy na Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi.

Zajęcia wokalne poprowadził Pan Łukasz Skonieczny, który również akompaniował podczas zajęć tanecznych. Uczestnicy zapoznali się z tańcami, pieśniami i melodiami regionu sieradzkiego, a dopełnieniem zajęć praktycznych były ciekawe zajęcia teoretyczne. Zainteresowanie warsztatami było bardzo duże, o czym świadczyła liczba uczestników, którzy przyjechali do Lublina z całej Polski. Wysoki poziom przeprowadzenia szkolenia, odkrycie i przybliżenie zainteresowanym kultury regionu sieradzkiego oraz miła atmosfera sprawiły, że warsztaty tańców sieradzkich zapamiętamy na długo. 

bottom of page