top of page
konkurs młodych choreo 2024zdjecie_w_tle.jpg

KONKURS MŁODYCH CHOREOGRAFÓW 

Konkurs skierowany jest do miłośników tańca, muzyki i emocji wywołanych dźwiękiem, światłem i ruchem scenicznym. Pełnię swojego talentu uczestnicy mają okazję zaprezentować w pokazach finałowych, ukazując widzom wachlarz inwencji choreograficznych w nowych stylizacjach form tanecznych, tworzonych przez młodych, utalentowanych twórców z różnych środowisk.

EDYCJA VII - KONKURS MŁODYCH CHOREOGRAFÓW 

VII Ogólnopolski Konkurs Młodych Choreografów organizowany przez Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, CIOFF Poland – Polska Sekcja CIOFF oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Prezentacje konkursowe można nadsyłać w terminie 1.07 -20.10.

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym konkursie, który jest przestrzenią dla młodych twórców poszukujących płaszczyzny dla kreowania, budowania i prezentacji choreografii inspirowanych folklorem. To przestrzeń zarówno dla pasjonatów tworzenia jak i zawodowych choreografów. Wydarzenie, którego ideą jest realizowanie kompozycji w różnych formach ruchu i stylach tańca artystycznego.

Ruszyły nabory do VII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MŁODYCH CHOREOGRAFÓW - 2024. Organizatorami konkursu są Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny oraz Stowarzyszenie Polska Sekcja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF®.

Konkurs jest wydarzeniem artystycznym propagującym kulturę ludową jako tworzywo i inspirację do powstania nowych dzieł scenicznych. Przedmiotem prezentacji konkursowych są choreografie różnych form ruchu i technik tańca inspirowanych polskim folklorem. Młodzi twórcy, korzystający z polskiego dziedzictwa niematerialnego, przedstawiają harmonię między wyobraźnią poetycką a pracą choreotechniczną. Nowatorstwem tych kompozycji są koncepcje formy, czasu i kolorytu.

Konkurs skierowany jest do miłośników tańca, muzyki i emocji wywołanych dźwiękiem, światłem i ruchem scenicznym. Pełnię swojego talentu uczestnicy zaprezentują w pokazie finałowym, ukazując widzom wachlarz inwencji choreograficznych w nowych stylizacjach form tanecznych, tworzonych przez młodych, utalentowanych twórców z różnych środowisk. 


Harmonogram wydarzenia: 


5 lipca - 20 października 2024 - nadsyłanie prezentacji w formule on-line 
15 listopada 2024 - ogłoszenie finalistów 
6 - 8 grudnia 2024 - przegląd finałowy w Koszęcinie


Formularz zgłoszeń i regulamin wydarzenia dostępny na stronie:


VII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MŁODYCH CHOREOGRAFÓW


REGULAMIN 7. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MŁODYCH CHOREOGRAFÓW


FORMULARZ ZGŁOSZEŃ_KONKURS MŁODYCH CHOREOGRAFÓW 2024

Plakat_wybrany.jpg
bottom of page