top of page

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL IM. MICHAŁA KOSIŃSKIEGO

17 paź 2022

Znamy 4 laureatów

W dniu 16 października 2022 roku odbyły się obrady jury w ramach pierwszej części Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca im. Michała Kosińskiego. Zespoły zostały ocenione na podstawie przesłanych prezentacji, a dyskusja komisji sędziowskiej toczyła się podczas spotkania w formie online.

 

Przedmiotem konkursu były prezentacje dorobku tanecznego polskich zespołów tanecznych opracowujących lub stylizujących folklor. 

 

Kompozycje oceniane były przez trzyosobowe jury składające się z ekspertów z dziedziny tańca i folkloru, którzy oceniali nie tylko  reprezentatywność repertuaru pod względem wartości etnograficznych, artystycznych oraz historycznych, ale także wzięli pod uwagę walory sceniczne prezentacji.

 

Skład Jury:

Aldona Krupa-Gawron 

Katarzyna Migała

Leszek Rembowski

 

Spośród zgłoszonych zespołów jury wybrało cztery, które przeszły do etapu finałowego. Ciąg dalszy festiwalu realizowany będzie podczas koncertu na żywo. Koncert odbędzie się 18 listopada 2022 w Sokołowskim Ośrodku Kultury w Sokołowie Podlaskim.

 

Finaliści (kolejność alfabetyczna):

Zespół Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej

Zespół Pieśni i Tańca "Podlasie" AWF Biała Podlaska

Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych"

Zespół Tańca Polskiego "Wronki"

 

Gratulujemy finalistom! W najbliższym czasie skontaktujemy się z Wami w celu omówienia szczegółów przyjazdu i przebiegu etapu finałowego realizowanego w Sokołowie Podlaskim.


ORGANIZATORZY SERDECZNIE DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM ZESPOŁOM, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W FESTIWALU. 

Cieszymy się, że Ogólnopolski Festiwal Tańca im. Michała Kosińskiego spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję na Państwa udział w kolejnych edycjach festiwalu.
bottom of page