Tancerze

KONKURS MŁODYCH CHOREOGRAFÓW 

Konkurs skierowany jest do miłośników tańca, muzyki i emocji wywołanych dźwiękiem, światłem i ruchem scenicznym. Pełnię swojego talentu uczestnicy mają okazję zaprezentować w pokazach finałowych, ukazując widzom wachlarz inwencji choreograficznych w nowych stylizacjach form tanecznych, tworzonych przez młodych, utalentowanych twórców z różnych środowisk.

Szanowni Państwo!

 

Choreografowie, kierownicy zespołów artystycznych, nauczyciele i tancerze.

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Choreografów – 2021.

 

Współorganizatorami konkursu są: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny  w Koszęcinie, Stowarzyszenie Polska Sekcja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF®  w Warszawie oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie.

 

Konkurs jest wydarzeniem artystycznym propagującym kulturę ludową jako tworzywo i inspirację do powstania nowych dzieł scenicznych. Przedmiotem prezentacji konkursowych są choreografie różnych form ruchu i technik tańca inspirowanych polskim folklorem.

Młodzi twórcy, korzystający z polskiego dziedzictwa niematerialnego, przedstawiają harmonię między wyobraźnią poetycką a pracą choreotechniczną. Nowatorstwem tych kompozycji są koncepcje formy, czasu i kolorytu.

 

Konkurs skierowany jest do miłośników tańca, muzyki i emocji wywołanych dźwiękiem, światłem i ruchem scenicznym. Pełnię swojego talentu uczestnicy zaprezentują w pokazie finałowym, ukazując widzom wachlarz inwencji choreograficznych w nowych stylizacjach form tanecznych, tworzonych przez młodych, utalentowanych twórców z różnych środowisk.

 

Harmonogram konkursu:

 

28.12.2021 − Termin nadsyłania choreografii konkursowych
10.01.2022 − Ogłoszenie zakwalifikowanych prezentacji do konkursu finałowego
22.01.2022 − Przegląd finałowy w Koszęcinie

KMCH-2021.jpeg

EDYCJA III - KONKURS MŁODYCH CHOREOGRAFÓW 

KATEGORIA SOLO/DUET

Oliwia Miarka za kompozycję „TOPIELICA”
„Topielica – najstarsza zagadka ludzkości – zło, cierpienie. Skąd właściwie się wzięło? Czy to zwykła mściwość bogów, demonów? Według wierzeń jedną z nich była topielica, istne uosobienie podłości. Być może z jej podwodnych pieczar wypełzują choroby i wszelkie zarazy”.
Tytuł muzyki: Vandalia Incognita
Autor muzyki: Żywiołak

KATEGORIA GRUPA TANECZNA (3-12 osób)

Jan Galasiński za kompozycję „DO PODUSZKI”
„Choreografia ukazuje emocje matki. Z jednej strony pokazuje jej stan emocjonalny i troskę, którą otula swoje dziecko. Z drugiej zaś strony ukazuje tęsknotę za życiem, którego doświadczała dotychczas – wśród swoich przyjaciółek”.
Tańczą:  Julia Babiaczyk, Wiktoria Górak, Laura Jasińska, Zuzanna Jezierska, Nadia Matuszak, Jagoda Michałek, Zuzanna Podgórska, Weronika Trofimiuk
Tytuł muzyki: Do Poduszki
Autor muzyki: Zespół Folklorystyczny „Marynia”/Muzyka Tradycyjna