top of page

OFT im. Michała Kosińskiego

24 cze 2023

Znamy 4 laureatów tegorocznego

W dniu 21 czerwca 2023 roku odbyły się obrady jury w ramach pierwszej części Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca im. Michała Kosińskiego. Zespoły zostały ocenione na podstawie przesłanych prezentacji, a dyskusja komisji sędziowskiej toczyła się podczas spotkania w formie online.

 

Przedmiotem konkursu były prezentacje dorobku tanecznego polskich zespołów tanecznych opracowujących lub stylizujących folklor. 

 

Kompozycje oceniane były przez trzyosobowe jury składające się z ekspertów z dziedziny tańca i folkloru, którzy oceniali nie tylko  reprezentatywność repertuaru pod względem wartości etnograficznych, artystycznych oraz historycznych, ale także wzięli pod uwagę walory sceniczne prezentacji.

 

Skład Jury:

Katarzyna Migała

dr hab. Tomasz Nowak

Jarosław Wojciechowski

 

Spośród zgłoszonych zespołów jury wybrało cztery, które przeszły do etapu finałowego. Ciąg dalszy festiwalu realizowany będzie podczas koncertu na żywo. Koncert odbędzie się 30 września 2023 w Puławskim Ośrodku Kultury w Puławach.

 

Finaliści (kolejność alfabetyczna):

Zespół Pieśni i Tańca "Nowa Huta"

Zespół Pieśni i Tańca "Rudki"

Zespół Pieśni i Tańca "Silesianie"

Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych"


 

Gratulujemy finalistom! W najbliższym czasie skontaktujemy się z Wami w celu omówienia szczegółów przyjazdu i przebiegu etapu finałowego realizowanego w Puławach.


ORGANIZATORZY SERDECZNIE DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM ZESPOŁOM, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W FESTIWALU. 

Cieszymy się, że Ogólnopolski Festiwal Tańca im. Michała Kosińskiego spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję na Państwa udział w kolejnych edycjach festiwalu.

Dofinansowano ze środków

Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

bottom of page