top of page

Warsztaty w Lublinie

6 kwi 2023

„Taniec klasyczny a taniec ludowy. Adaptacja techniki tańca klasycznego do potrzeb kształcenia tancerzy zespołów ludowych”

W dniach 31.03-2.04.2023 r. Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej już po raz 22 zorganizował warsztaty artystyczne dla choreografów i instruktorów tańca. Warsztaty „Taniec klasyczny a taniec ludowy. Adaptacja techniki tańca klasycznego do potrzeb kształcenia tancerzy zespołów ludowych”, które poprowadziła Pani Maria Kuśnierz-Skonieczna kierownik i choreograf Zespołu Tańca Ludowego „Harnam” im. Jadwigi Hryniewieckiej, pedagog tańca ludowego i charakterystycznego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Łodzi im. Feliksa Parnella oraz wykładowca na kierunku choreografia w specjalności taniec ludowy na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Znakomity akompaniament do zajęć poprowadził Pan Łukasz Skonieczny. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i przyciągnęły do Lublina aż 70 instruktorów, pedagogów i choreografów z całej Polski oraz Litwy i Francji.

Cenna wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu metodyki nauczania tańca klasycznego i ludowego przekazywane były z pasją i pełnym profesjonalizmem, i z pewnością wzbogaci warsztat pracy wszystkich uczestników naszego szkolenia.
bottom of page