top of page

KONKURS MŁODYCH CHOREOGRAFÓW

30 paź 2022

V edycja

Serdecznie zapraszamy do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie Młodych Choreografów2022. Współorganizatorami konkursu są: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie, Stowarzyszenie Polska Sekcja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF® w Warszawie oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie.


Konkurs jest wydarzeniem artystycznym propagującym kulturę ludową jako tworzywo i inspirację do powstania nowych dzieł scenicznych. Przedmiotem prezentacji konkursowych są choreografie różnych form ruchu i technik tańca inspirowanych polskim folklorem.


Młodzi twórcy, korzystający z polskiego dziedzictwa niematerialnego, przedstawiają harmonię między wyobraźnią poetycką a pracą choreotechniczną. Nowatorstwem tych kompozycji są koncepcje formy, czasu i kolorytu.


Konkurs skierowany jest do miłośników tańca, muzyki i emocji wywołanych dźwiękiem, światłem i ruchem scenicznym. Pełnię swojego talentu uczestnicy zaprezentują w pokazie finałowym, ukazując widzom wachlarz inwencji choreograficznych w nowych stylizacjach form tanecznych, tworzonych przez młodych, utalentowanych twórców z różnych środowisk.


HARMONOGRAM KONKURSU


20 października 2022 Ogłoszenie warunków konkursu

21 października - 19 listopada 2022 - Termin nadsyłania choreografii konkursowych

20 listopada 2022 - 28 listopada 2022 - Ocena nadesłanych prezentacji konkursowych przez jurorów

28 listopada 2022 - Ogłoszenie na stronie internetowej zakwalifikowanych prezentacji do konkursu finałowego

9-11 grudnia 2022 - Przegląd finałowy w Koszęcinie

9 -11 grudnia 2022 - Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i koncert laureatów


KARTY ZGŁOSZENIA I REGULAMIN

bottom of page