top of page

V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Choreografów

12 gru 2022

Finał za nami

V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Choreografów za nami!


I tym razem nie zabrało emocji podczas przebiegu wydarzenia. Pierwszy etap konkursu realizowany był w formie online. Jurorzy wybrali 10 choreografii, które przeszły do etapu finałowego. Niezmiennie od początku działalności konkursu w składzie jurorskim zasiadają przedstawiciele trzech ciał organizujących. W tym roku w składzie jury reprezentantem Polskiej Sekcji CIOFF® był Jan Łosakiewicz Przewodniczący Prezydium Polskiej Sekcji CIOFF®, przedstawicielem Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca był Karol Urbański Zastępca Dyrektora Departamentu Tańca NIMiT oraz Jarosław Świątek kierownik artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.


Etap finałowy odbył się na żywo w Koszęcinie, gdzie znajduje się siedziba Zespołu „Śląsk” w terminie 10-11 grudnia 2022 r. Uczestnicy zawitali do Pałacu w Koszęcinie w sobotę i korzystali z możliwości prób na scenie finałowej. Następnego dnia odbył się przegląd finałowy. Po obradach jury przyznało miejsca nagrodzonym pracom. W tym roku jury nie przyznało pierwszych nagród w żadnej z kategorii.


W kategorii SOLO lub DUET

II miejsce zdobył Jakub Teperek i kompozycja "Więź".

III miejsce ex eqou trafiło do Jowity Głuszak choreografia "Dusiołek" oraz do Moniki Jabcoń i kompozycji "Mama".

Wyróżnienie otrzymała Maria Salwińska za "Inside out”.


W Kategorii GRUPA TANECZNA

II miejsce zdobył Oktawian Łukasz Kopczyński z kompozycją "Nie chcę Cię zapomnieć".

III miejsce - Łukasz Neter z kompozycją "Polonez miłości".

Wyróżnienia przyznano Mel Sielańczyk - "Bawełna i poliester" oraz Dorocie Kuźnickiej - "Zatracenie".


Serdecznie gratulujemy uczestnikom i nagrodzonym młodym choreografom! Przy tej okazji pragniemy podziękować jako Komisja ds. Edukacji Prezydium Polskiej Sekcji CIOFF®, Narodowemu Instytutowi Muzyki i Tańca oraz Zespołowi Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny za wsparcie i współpracę w realizacji już V edycji konkursu!bottom of page