OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL
IM. MICHAŁA KOSIŃSKIEGO

Plakat_wybrany_kwadrat_2-01 (1).png
Plakat_wybrany-01 (1).png

FESTIWAL

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL

IM. MICHAŁA KOSIŃSKIEGO

CIOFF.jpg
Plakat_wybrany_kwadrat_2-01 (1).png

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca im. Michała Kosińskiego.
 

Na mapę festiwalu w Polsce wraca wyjątkowo prestiżowe wydarzenie. Polska Sekcja CIOFF® zaprasza na Ogólnopolski Festiwal Tańca im. Michała Kosińskiego, który startuje już jesienią. Do udziału w wydarzeniu zaproszone są zespoły z całego kraju prezentujące polskie tradycje taneczne, ze szczególną dbałością o styl i charakter tańca, technikę taneczną oraz wartość choreograficzną. Podczas finału festiwalu w Sokołowie Podlaskim, na jednej scenie zaprezentują się 4. najlepsze zespoły, a jeden z nich otrzyma nagrodę Grand Prix Polskiej Sekcji CIOFF®.

 

Ogólnopolski Festiwal Tańca im. Michała Kosińskiego ma na celu stworzenie platformy do prezentacji dorobku tanecznego polskich zespołów tanecznych opracowujących lub stylizujących folklor. Jury składające się z ekspertów z dziedziny tańca i folkloru, oceniać będzie nie tylko reprezentatywność repertuaru pod względem wartości etnograficznych, artystycznych oraz historycznych, ale także weźmie pod uwagę walory sceniczne prezentacji. Skupi się na zasadach kompozycji, technice tanecznej i wykonawczej tancerzy, a także na ogólnym stylu i charakterze prezentowanych choreografii. 

Jest nam niezmiernie miło, że po kilku latach przerwy festiwal im.  MICHAŁA KOSIŃSKIEGO (założyciela nie tylko Polskiej Sekcji, ale także światowej organizacji CIOFF®) zostanie ponownie zorganizowany. Dzięki współpracy z Sokołowskim Ośrodkiem Kultury finał tego wydarzenia, w 2022 roku, odbędzie się w Sokołowie Podlaskim. W planach pojawią się nie tylko koncerty festiwalowe, ale także koncerty i warsztaty w szkołach, konferencja naukowa, warsztaty oraz impreza integracyjna dla tancerzy. Mamy nadzieję, że festiwal stanie się okazją do spotkania i integracji środowiska tanecznego. 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym  wydarzeniu.

Szczegóły dotyczące udział w festiwalu zawarte są w REGULAMINIE. Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem komisjaedukacji@cioff.pl lub pod numerem telefonu 695 442 684.

 

Na prezentacje zespołów, przesłane on-line czekamy w dniach od 1 września do 7 października 2022.

Jury wyłoni laureatów festiwalu w dniu 17 października 2022.


 

Finał festiwalu 17 i 18 listopada 2022.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

cioff 1.png
MKiDN_kolor.png
Logo_NIMIT_RGB_kolor_poziom.png
xsok-678x381.png.pagespeed.ic.bbq-8YPrQ2.webp

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca