top of page

Warsztaty taneczne w "Lublinie"

2 Jan 2025

"Tańce Beskidu Śląskiego"

W dniach 6-8 grudnia w Zespole Pieśni i Tańca Lublin im. Wandy Kaniorowej odbyły się warsztaty artystyczne dla choreografów i instruktorów tańca. Była to wyjątkowa okazja do pogłębienia wiedzy i umiejętności w zakresie “Tańców Beskidu Śląskiego”.

Zajęcia poprowadził Pan Krystian Olszowski – choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemi Cieszyńskiej” im. J. Marcinkowej, były tancerz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. S. Hadyny. Pan Krystian dzielił się swoją wiedzą oraz doświadczeniem, wprowadzając uczestników w tematykę folkloru Górali Śląskich.

Za stronę muzyczną warsztatów odpowiadał Pan Piotr Puszyński – muzyk, regionalista, multiinstrumentalista. Dzięki jego zaangażowaniu, uczestnicy na zajęciach wokalnych mogli poznać pieśni, melodie i tradycyjne instrumenty regionu.

Warsztaty obejmowały również omówienie strojów oraz zajęcia teoretyczne na temat regionu. Była to niepowtarzalna okazja do poznania bogactwa kulturowego Beskidu Śląskiego oraz wymiany doświadczeń w gronie pasjonatów tańca i muzyki ludowej.

Warsztaty odbywają się pod auspicjami Polskiej Sekcji CIOFF®.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy prowadzącym oraz wszystkim uczestnikom za cudowną atmosferę i zaangażowanie!






Contact us!

In matters related to the activities of the Polish Section of CIOFF®We are at your disposal.

Stowarzyszenie - Polska Sekcja CIOFF®

Al. KEN 46/55, 02-797 Warszawa

tel. +48 509 854 255

NIP 9512003360

Nr konta:

Santander Bank Polska. S.A. O/Warszawa

85 1500 1777 1219 1032 7266 0000

cioff 1.png

International Council of Organizations
of Folklore Festivals and Folk Arts

Thank you for Your message

© 2022 by CIOFF®

Photo W.Korpusik

bottom of page